En İyi Mobil Uygulama Fikirleri

mobil uygulama fikirleri

Her yıl çok sayıda mobil uygulama aramıza katılmaktadır. Bu durum insanları daha yeni görüşlere de itmektedir. Mobil uygulama fikirleri arasında henüz bulunmayan, olsa bile az sayıda veya yetersiz olan seçenekler hâlâ vardır. Aralarından bazı düşünceler şöyledir; 

  • Rezervasyon uygulaması 
  • Hediye uygulamaları 
  • Tur uygulamaları 
  • Yemek tarifi uygulamaları 
  • Şarkı bulma uygulamaları 

Her ne kadar bu uygulamaların bazı örnekleri mevcut da olsa henüz yetersizdir. Dolayısıyla düzgün bir planlama yaparsanız aralarından güzel ve kolay bir şekilde sıyrılabilir, böylece büyük bir kâr elde edebilirsiniz. 

Rezervasyon Uygulaması

Günümüzde birçok kişi bir restorana, cafeye gitmeden önce rezervasyon yaptırmak ister. Özellikle özel günlerde bu sıklıkla karşılaşılır. Ancak normal şartlarda bunun için ilgili yere gitmeniz ve görüşmeniz gerekir. 

Peki, mobil uygulama fikirleri arasında bir rezervasyon uygulaması nasıl olurdu? Eğer buna yönelik bir atılım yaparsanız insanlara evinden bile çıkmadan çözüm sunabilirsiniz. Böylece masa seçip tüm detayları bildirerek kaydını yapabilir. 

Böylece çok büyük bir zaman tasarrufu elde edilebilir. Zira çalışanlar için romantik bir an için bile olsa rezervasyon vakti ayırmak bazen imkânsız olmaktadır.

Hediye Uygulamaları

Eğer bir kişiye sürpriz yapmak istiyorsanız hediyeler onlara güzel bir fırsat sunar. Ne var ki bir mağazaya gidip ürün seçmek için almak oldukça zordur. Eğer çalışıyorsanız zaman ayıramamanız muhtemeldir. 

Dolayısıyla 2021 mobil uygulama fikirleri arasında öne çıkan bir diğer düşünce de hediye uygulamalarıdır. Böylece insanlara farklı hediyeler sunabilir, aralarından tercih yaparak adrese sipariş etmelerine olanak tanıyabilirsiniz.

Tur Uygulamaları

Birçok insan gerek yaz gerekse kış aylarında çıktığı tatillerde bulundukları yeri gezmek ister. Burada genel olarak, 

  • Nerede ne olduğu, 
  • Nasıl gidildiği, 
  • Hakkında bilinmesi gerekenler, 
  • Sunduğu imkânlar, 

Araştırılmaktadır. Her ne kadar Google Maps de olsa bu sadece nerede olduğunu gösterir. Daha ayrıntılı bir hizmet sunmak birçok tatilci tarafından güzel karşılanacaktır. Yapılması gereken mobil uygulamalar arasında yer almakta olup, sade bir tasarım ve üst düzey kullanıcı deneyimi ile güzel sonuçlar alınabilir. 

Yemek Tarifi Uygulamaları

Her ne kadar yemek tariflerinin sadece kadınları ilgilendiği düşünülse de doğru değildir. Erkekler de bir yemek yapmaya karar verdiğinde ilk önce internetten buna yönelik araştırma yapar. Dolayısıyla cinsiyete ayırmak doğru değildir. 

Bu nedenle herkesin rahat kullanabileceği bir uygulama düşünmek oldukça güzel karşılanacaktır. Zira insanlar telefonlarından doğruca kullanabileceği bir uygulamayı, tarayıcıdan daha pratik bulacaktır. Mobile application fikirleri arasında olan bu düşünce doğru değerlendirilir ve ayrıntılara kavuşturulursa büyük kâr marjı sunabilir. 

Şarkı Bulma Uygulamaları

İnsanların yıllardan beri en çok şikâyet ettiği konu bir şarkıyı duyduktan sonra bulamamadır. Örneğin cafede veya dışarıda herhangi bir yerde duymuşsa ismini bilmeden dinlemesi ve güzel bulması çok olasıdır. 

Ancak Türkçe değilse ve o dili de bilmiyorsa bulmak çok imkânsızdır. Örnek olarak Japonca bilmiyorsanız, bu dildeki bir şarkıyı internetten bulmak çok zordur. Ancak mobil uygulama fikirleri arasında bulunan şarkı bulma uygulamaları kesin bir çözüm sunar. 

Tabi burada farklı dilleri desteklemesi gerekir. Sistem sayesinde bir kullanıcı şarkıyla ilgili tarama yaptığında veya sesi dinlettiğinde hemen çözüm almalı ve bu doğru olmalıdır. Peki, bulduğunuz ve uygulamaya geçirdiğiniz fikri nasıl korumaya alırsınız? Mobil uygulama fikri nasıl korunur için sadece patentini almanız gerekir. 

Böylece kullanım hakkını saklayabilir, onu güvene alabilirsiniz. Bu listede bulunan uygulamalar size büyük bir fırsat sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR