Geleceğin Mobil Uygulama Firmaları ve Fiyatları

Geleceğin Mobil Uygulama Firmaları ve Fiyatları

Günümüzde birçok kişi farklı amaçlardan dolayı bir mobil uygulaması olmasını talep etmektedir. Ancak başta mobil uygulama firmaları olmak üzere insanların aklına takılan çok sayıda soru da bulunur. Her ne kadar karmaşık gibi durabilse de oldukça basit cevapları yer vardır. 

Eğer bunları bilirseniz profesyonel firmalara yaptırdığınız uygulamalara kolaylıkla daha az ödeyebilirsiniz. Böylece projenizi en az masrafla kapatabilir, büyük bir tasarruf da elde edebilirsiniz. Günümüzde önemi artan mobil uygulamalar bilindiği üzere kullanıcı deneyimini büyük oranda arttırmaktadır. 

Zira kişilere nerede olursa olsunlar pratik bir kullanım imkânı sunar. Ancak fiyatların nasıl değerlendirilmesi gerektiği bilinmediği için bütçe kullanımı da çoğu zaman hatalıdır. Eğer bunlara dikkat ederseniz maddi kaynaklarınızı zorlamadan profesyonel ve kullanıcıların ihtiyacını tam karşılayan aplikasyonlar hazırlatabilirsiniz. 

2021 Yılında Mobil Uygulama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Mobil uygulama fiyatları 2021 konusuna gelmeden önce bugün fiyatların neye göre belirlendiği bilinmelidir. Zira gelecekteki ücretler de bunlar aracılığıyla tespit edilir. Ayrıca bir tahmin yapmanıza da yardımcı olur.  

Burada birçok etmen olmakla beraber genel hatlarıyla belirleyici unsurlar şu şekilde görülmektedir; 

  • Firmanın tecrübesi 
  • Kullanılan işletim sistemi 
  • Personelin deneyimi 
  • Programda istediğiniz özellikler 

Eğer bütçenizi daha iyi değerlendirmek istiyorsanız, bunların tümünü detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Zira böylece ne istediğinize daha iyi karar verebilir, daha düşük bütçeyle çözümler alabilirsiniz. 

Android ve IOS İşletim Sistemlerinin Fiyata Etkisi

Android ve IOS işletim sistemleri günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. IOS işletim sistemi, mobil uygulama fiyatları arasında hem tasarruf etmenize olanak tanımakta hem de satış şeklinde sunmanıza da daha fazla olasılık tanımaktadır.  

IOS programları Swift ile oluşturulur.  Öğrenilmesi kolay olup yazılması gereken kodların oranı daha azdır. Bu sebeple fiyata bir düşüş şeklinde yansımaktadır. Ayrıca geliştiricileri arayüz tasarımı üzerine yönlendiren rehberleri vardır. Sunduğu bu kolaylık programcıların daha az emek harcamasını sağlar. Bu da fiyatın düşmesi demektir. 

Bununla beraber unutmamanız gereken bir husus App Store için uygulama giriş ücretinin yüksek olmasıdır. Ayrıca gerek kabul edilme gerekse kabul edilmeme için dönüş süresi daha uzundur. Dolayısıyla mutlaka değerlendirmek gerekir. Ancak CNBC tarafından gerçekleştirilen araştırmalar, bu sistemi kullananların ücretli aplikasyonları alma oranının daha yüksek olduğuna işaret etmektedir. 

Bu nedenle zamanla elde ettiğiniz kârı yükseltmeniz oldukça mümkündür. Mobil uygulama fiyat hesaplama Android için incelendiğinde ise burada kullanılan Android Studio programının aplikasyon yaparken hataları, problemleri kolayca gösterdiği fark edilmektedir.  

Dolayısıyla yazılımcılar hataları görebildiği için harcadıkları zaman azalmakta, böylece fiyatlar üzerinde kendisini göstermektedir. Bununla beraber bir giriş ücreti de bulunmaktadır ve bu mutlaka değerlendirilmelidir.  

Başvuru IOS’un aksine otomatik ilerlemektedir. Ancak yine CNBC tarafından yapılan araştırmalar, Android kullanıcılarının ücretli uygulamaları daha az satın aldıklarını göstermektedir. Bu nedenle elde ettiğiniz kârın oranı daha düşük olacaktır. 

Hibrit Uygulamalar

Mobil uygulamalar ilk geliştirilmeye başlandığında işletim sistemine özgü olmuştur. Örneğin Android için hazırlanan bir programı IOS üzerinde çalıştırmak tam anlamıyla imkânsızdır. Zira kod yapısı buna müsait değildir.  

Bu durum mobil uygulama fiyatları 2021 üzerine doğrudan etki eder. Zira her iki sistem için hazırlanmak isteniyorsa tamamen ayrı iki kodlama yapılmalıdır. Bu da fiyatı ikiye hatta üçe katlayabilmektedir. 

Ancak son zamanlarda Hibrit uygulamalar kullanımını arttırmıştır. Burada kodlar her iki sistemin de özelliklerini göstermektedir. Pratik olduğu için her sisteme kolayca ayarlanabilmektedir. Üstelik fiyat bakımından incelendiğinde de daha düşük olduğu görülür. Zira işletim sistemine özel olanlar hem uzun sürmekte hem de fiyatı maliyetli olmaktadır. 

Bununla beraber Hibrit uygulama daha kısa sürede etkili sonuçlar almanıza yardım etmektedir. 

Mobil Uygulama Fiyatları 2022 Yılında Nasıl Olur?

Teknoloji her yıl ilerlemektedir. Ancak insanlar için bunu zamanında takip etmek imkânsızdır. Bu nedenle bir yazılım dili, özellik yeni çıktığında alanla ilgili bilgili eleman sayısı az olduğu için fiyatlar bazen astronomik olabilmektedir. 

Ancak bunlar geçicidir. Burada ilk olarak Android ve IOS sistemlerinin yüksek fiyatlarının mobil uygulama fiyatları 2022 için de geçerli olduğu önceden düşünülebilir. Zira bunların dilleri artık oturmuş olup çok sayıda bilgili kişi de vardır. Lâkin Hibrit teknoloji unutulmamalıdır. 

Bunun fiyatları daha düşük olup 2022 yılında daha da düşebilir. Zira bunun kodlaması farklıdır ve henüz yenidir. Fiyatların düşmesi doğal olarak birçok kişiyi buraya yönlendirecektir. Bu noktada rekabetin sağlanabilmesi için Android ve IOS işletim sistemlerine hazırlanan uygulamaların da fiyatta düşme yaşayacağı söylenebilir. 

Ancak yine de fiyatları Hibrit ile kıyaslandığında daha yüksek kalacaktır. Nitekim bunların kodları uzun ve bir emek gerektirir. Dolayısıyla genel anlamda bir düşme olacağı söylenebilir. 

2022 Yılında Mobil Uygulama Özellikleri Nasıl Olur?

Mobil uygulamalar farklı özelliklere sahiptir. Bunlar kullanıcıların isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Her sektör için farklılık göstermekte olup birçok seçeneği vardır. E ticaret mobil uygulama fiyatları da dâhil bu durum doğrudan etkilenir.  

Zira bir özelliğin tanımlanabilmesi ekstra zaman, emek gerektirir ve bu da bir ücrete sahiptir. Fiyatların 2022 yılında nasıl olacağı düşünülürse hem yükseleceği hem de düşeceği söylenebilir. Zira mobil uygulamaların geliştirilmeye başlandığından beri sunulan ve hala kullanılan birçok özellik vardır. Bunların en temelinde kullanıcı adı girişiyle sitelere giriş yapmak gibi işlemler bulunur. 

Dolayısıyla arasından uzun bir zaman geçeceği için mobil uygulama fiyatları 2022 yılında zaten günümüzde olanlar azalabilir. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle yeni özellikler de katılmaktadır. Bu nedenle fiyatları daha yüksek olacaktır.  

Mobil Uygulamada Hangi Özellikler Tercih Edilmeli?

Mobil uygulamalar için sunulan hatırı sayılır miktarda özellik vardır. Her ne kadar kullanacak olanlar daha fazla olmasını talep etse her biri yüksek bir ücrete tabidir. Bu nedenle tavsiye edilen bir planlama yapmak ve ilk etapta nelere ihtiyacınız olduğunu düşünmektir. 

Bu şekilde mobil uygulama fiyatları 2021 ve 2022 yılında daha düşük olabilir. Ancak iş hayatı oldukça dinamiktir. Dolayısıyla zaman içerisinde farklı özelliklere gereksinim duymanız muhtemeldir. Lâkin bunları ortaya çıktıkça tanımlatmak daha ekonomik olacaktır. 

Dolayısıyla tercih etmeniz gereken özellikler ana yönelik çözümler sunmalıdır. Bunlar ayrıca mevcut sorunlara da cevap sağlamalıdır. Geleceğe yönelik yapacağınız tahminler tutmazsa sadece kullanılmayan masraflar oluşacaktır.  

Her program sonradan geliştirilebildiği için sonradan ekletmeniz mümkündür. Bu nedenle ortaya çıktıkça ekletmek daha verimli olacaktır. 

Serbest Mobil Uygulama Tasarımları Fiyatları Nasıl Olur?

Eğer mobil uygulama yaptırmak için hangi yöntemleri tercih edebileceğinizi düşünüyorsanız bunun üç seçeneği vardır. Bunlar kendinizin yapması, firma ve serbest çalışanlardır. 

Serbest çalışarak uygulama yapanlar hiçbir firmaya bağlı değildir. Fiyatları da ilk bakışta daha uygun görülür. Ancak bu tam bir aldatmacadır. Zira yazan kişi kurumsal değildir. Bu nedenle sonradan sizden güncelleme, telif hakkı ve daha birçok nedenle farklı ücretler isteyebilir. Burada bir çözüm de olmaz.  

Ayrıca burada fiyatlar doğrudan harcanan saat X saat başı ücret şeklindedir. Eğer işiniz çok uzunsa astronomik bir fiyat olabilir. Dolayısıyla serbest çalışanlar fiyat bakımından oldukça yüksek seçenekler sunmaktadır. Mobil uygulama fiyatları 2022 için bunun devam edeceği de söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR