Mobil Uygulama Firmalarının Özellikleri

mobil uygulama firmalarının özellikleri

Mobil uygulama sahibi olmak için en pratik ve doğru çözüm firmaları aracılığıyla yapmaktır. Profesyonel mobil yazılım kodlama istediğiniz sonuçları hem daha kısa sürede hem de tam istediğiniz gibi almanızı sağlar. 

Zira kod yazmak programın büyüklüğüne göre bazen uzun aylar sürebilmektedir. Ayrıca bu işlemler her gün yoğun bir zaman ayırmanızı gerektirir. Ancak bir firma ile anlaşırsanız daha kolay sonuçlar alabilirsiniz. Lâkin bazı dikkat etmeniz gerekenler de vardır. 

Burada ilk önce mobil uygulamaların sizin istediğiniz doğrultusunda oluşturulduğu unutulmamalıdır. Zira ne istediğinizi bilmezseniz, yanlış özellikler üzerinde karar kılarsanız ve nasıl bir tasarım istediğinizi aklınızda kesin olarak belirlemezseniz yine de istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. 

Mobil Uygulama Firmaları Hakkında Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobil uygulama yazmak istiyorsanız unutmamanız gereken altın nokta sabırlı şekilde düşünmek, incelemek ve araştırmaktır. Çabuk karar vermek bir anlaşma yaptıktan sonra fikir değişikliği yapmanıza neden olabilir. Her ne kadar kararınız uygulanacak da olsa gerekli zaman ve ayırmanız gereken bütçe bundan etkilenir. 

Ayrıca günümüzde hatırı sayılır kadar mobil uygulama firmaları vardır. Bunların her biri size aynı çözümü sunar. Ne var ki kaliteleri asla aynı değildir. Dolayısıyla haklarında şu gibi konulara bakmanız önerilir; 

 1. Kurumsal olup olmadığı 
 2. Ekiplerinin alanına hâkimiyeti 
 3. Dinamik yapısı ve teknolojiyi takip edip etmediği 
 4. Sunduğu fiyatlar 
 5. Sektörde bulunan deneyimi 

Böylece daha profesyonel ve tam istediğiniz gibi hizmet alabileceğiniz firmaları bulabilirsiniz. Ancak ne istediğinizi bilmeniz de gerekir. Aksi halde bu maddelerin hepsine sahip bir firma bile size istediğiniz sonuçları sunmaz. Bu bir denklem niteliğinde olup içerisinden birisini ayırmak bozulmasına neden olur. 

Mobil Uygulama Firmaları Hangi Programları Kullanır?

Günümüzde kullanılan çok sayıda programlama dili vardır. Bunların hangisinin kullanılacağı her programa göre değişkenlik gösterir. Aralarından sizin projenize en iyi çözüm sunan tercih edilmektedir. Mobil uygulama hizmeti verilirken, program yazma aşamasında tercih edilen yazılımlar da bu nedenle değişkenlik gösterir. Ancak aralarında bazıları şöyledir; 

 • Android Studio 
 • Visual Studio 
 • Cordova 
 • Appcelerator Titanium 
 • Qt 
 • Eclipse 
 • IntelliJ IDEA 
 • NetBeans 
 • Komodo 
 • AIDE 

Bunların tümü farklı artı ve eksilere sahiptir. Firmalar arasından en uygun olanı tercih eder. İçlerinde farklı yazılım dilleri kullanılabilmektedir. 

Mobil Uygulama Firmalarının Ücretleri Ne Kadar?

Her mobil uygulama projesi belirli bir bütçe gerektirir. Dolayısıyla kişilerin mobil uygulama fiyatları hakkında bilgi edinmek istemesi oldukça normaldir.  

Ancak bilmeniz gereken bu işlemlerin her müşteri için özel olduğudur. Zira her mobil uygulama ve oyun özgündür. Dolayısıyla ücretler bazı faktörlere göre belirlenir ve bunlar şöyledir; 

 1. Ekiplerin ve firmanın ne kadar tecrübeli olduğu 
 2. Hangi işletim sistemi için hazırlanacağı 
 3. Proje oluşturulurken ne kadar zaman gerektiği 
 4. Kodlamanın zorluk derecesi 
 5. Tasarımın zorluğu. 

Burada mobil uygulama firmaları arasında unutmamanız gereken bir diğer nokta da fiyat konusudur. Zira bir firmanın tecrübesi azalmışsa fiyatı düşecektir. Ancak bu sonuçların da istediğiniz gibi olmamasına neden olur. 

Mobil Uygulama Firmalarının Özellikleri Nelerdir?

Her ne kadar günümüzde birçok uygulama firması olsa da en iyi mobil uygulama yapan firmalar temel bazı özelliklere sahiptir. Bunlar genel hatlarıyla şöyledir; 

 1. Esnek yapıları vardır. 
 2. Güvenli hizmet sunarlar. 
 3. Tasarımı en etkili şekilde, trendlere uygun yapmanıza olanak tanır. 
 4. Zamanı iyi şekilde değerlendirir. 
 5. Özellik tanımlamalarını ve kodlamaları daha kısa sürede gerçekleştirir. 
 6. Profesyonel hizmet sunar. 

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bahsettiğimiz üzere araştırmadır. Her firma bu maddeler üzerine üstün kalite sunmaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR